Mano mėgstamiausias muilas

December 17th, 2014 § 0 comments § permalink


GG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taip. Mano mėgstamiausias.

Tai buvo antras mano sukurtas muilo receptas.  Pirmasis mano sumaišytas kvapų derinys. Turbūt žvaigždės taip susidėliojo – jis pavyko puikiai ir dėl to įtraukė mane į šitą alchemijos pasaulį. Šis muiliukas nepaprastai švelnus ir mielas. Jo aromatas toks švelniai gaivinantis. Kad ir kas benutiktų kad ir kur bebūtum, juo nusiprausus užplūsta rami palaima. Dėl to jis mane lydėjo į visas didžiąsias ir sunkiąsias keliones, dėl to šis aromatas pilnas daugybės įspūdžių.

Žinoma juo noriu dalintis su visais kurie sugeba užuosti natūralius kvapus ir mėgsta pasinerti į kvapų kuriamas emocijas. Pavadinau jį Grožiu ir gėriu. Tai yra tikrai tai – paprasta, balta, nieko ypatingo bet tiesiog grožis ir gėris.

Bebandydama etiketei parašyti tą sakinuką, kuris apibūdina kas visgi tai per muilas, užstrigau. Dažniausia muilo gamintojai praturtina savo paprastą muilo sudėtį kokiu vertingu ingridientu ir parašo pvz.: su kakavos sviestu, migdolų aliejumi ar panašiai. Tačiau ką man daryti jei mano muilo pagrindas ir yra iš kakavos sviesto, sviestmedžio, alyvuogių, kokoso, migdolų, ricinos aliejų. Negaliu aš išskirti kažko kaip vieno vertingo – visi jie taurūs, vertingi ir tiesiog gėris odai. Tai sukau sukau sau galvą kaip vienu sakiniu įvardinti koks gi jo išskirtinumas. Ir parašiau taip kaip yra – MANO MĖGSTAMIAUSIAS MUILAS.

 

Raudonas muilas

December 16th, 2014 § 0 comments § permalink


raudona naktis

Kaip ir kiekvienas kūrinys, muilas gimsta nuo idėjos. Idėja šauna į galvą pamačius vaizdinį, užuodus kvapą, pajutus jausmą.

Kvapų pasaulyje labai vertinamas pačiulės aromatas turi vieną savybę. Jis arba patinka, arba jo nekenčia. Žodžiu gurmaniškas kąsnelis. Be savito kvapo pačiulė dar pasižymi visa eile gerūjų savybių. Veikia raminančiai, gerina odos būklę esant daugeliui odos negalavimų.

Vos tik pauosčiau šį aliejų pirmąkart, jo išskirtinis kvapas man iškart patiko. Patiko savitumu ir šiokiu tokiu piktumu. Tikrai ne gėlytė ir ne saldainiukas. Tamsus, sodrus, žemas šio aromato tonas.

Kiekvienas kvapas man turi spalvą. Pačiulė man – raudona, sodri, gal net iki juodumo.
Raudona spalva muile – nieko naujo. Tačiau raudoną spalvą išgauti natūraliais dažais ne taip ir paprasta. Nebūčiau aš jei nesiimčiau šio iššūkio.
Sumaišiau visus įmanomus raudonus dalykus – raudonąją Rooibos arbatą, alyvuogių aliejuje mirkytą salžiosios paprikos saują, rausvąjį molį. Ir štai – natūraliai raudona spalva. Ne tik šiaip spalva – ištisas gėrio lobynas odai. Paprika gerina kraujotaką, molis detoksikuoja, o raudonosios arbatos privalumų esame grdėję begales – ja net rekomenduojama gaivinti ir prausti veido odą. Raudoną pasodrinau juodais raštais ir gavau visiškai tobulą savo idėjos įsikūnijimą.

Labai buvau patenkintą pirmąkart perpjovus šį grožį. Dar laimingesnė patapau jį išbandžiusi. Šio momento laukia kiekviena muilo virėja… Muilas buvo tobulas. Kietas gabalėlis, putojantis tiek kiek reikia, švelnus ir skalsus.
Kiekviena mes ieškome to savojo recepto. Tokia palaima suprasti kad šis tave visiškai tenkina. Gaminsiu jį dar daug daug daug kartų. Išbandykite.

Kas tai? Muilas?

December 17th, 2013 § 0 comments § permalink


Kas čia? Tai muilas?

Tokie primieji žodžiai nuskambėjo iš kaimynų, preikiaujančių mielais savo dizaino kūriniais kalėdiniame Daiktų turguje, Lietuvos dizainerių darbus priglaudžiančiame Daiktų viešbutyje.
Tiesa sakant, tai išgirdusi sutrikau. Net nesupratau ar tai komplimentas ar atvirkščiai…
Praėjus valandai kitai nuo turgelio pradžios supratau kad tai tikrai privalumas. Vadinasi mano kūryba skiriasi nuo to ką žmonės yra matę.
Rankų darbo muilas, jei tik į jį nepridėta bereikalingos chemijos, visas yra puikus. Viskas kas pagaminta rankomis jau yra miela tuo prisilietimu, ta įdėta meile darbui.
Mano požiūris į muilą kiek kitoks. Stengiuosi sukurti emociją, kuri susideda iš muilo dizaino, kvapo, pakuotės ir pateikimo. Stengiuosi padaryti kad tai būtų šiek tiek kitokia dovana nei šiaip sau geras muilas. Kadangi po šio renginio parsivežiau namo tik kelis gabalėlius  – manau kad mano pastangos sukurti gražią, emocingą ir nuotaikingą dovaną pavyko.
Kas nebuvote turgelyje – pasigėrėkite kokiais kūrinėliais pasipuoš kelių šimtų dovanėles gavusiųjų vonios.

Metų - šokolado muilas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ramių švenčių muilas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pieno-medaus muilas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

šokolado - apelsinų muilas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Himalajų druskos muilas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anglies ir jogurto muilas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Amyrio, vanilės muilas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grožis ir Gėris

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muilas JAM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muilas JAM 2.0

Ačiū visiems parėmusiems!!!

April 26th, 2013 § 0 comments § permalink


Labai labai dėkoju :)

aciu

Padėkite įsirengti muilo studiją!

March 14th, 2013 § 3 comments § permalink


BALTOJO KATINO sviestmedžio muilas, sukurtas specialiai šiam projektui

BALTOJO KATINO sviestmedžio muilas, sukurtas specialiai šiam projektui

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ar kada pagalvojote kad jei kiekvienas žemės gyventojas jums duotų po centą… Kiek galima būtu su ta centų krūvele nuveikti. Niekas net nepajustų, o jums tai būtų tikras lobis. Šiais laikas, kai dėl technologijų ir interneto pasaulis pasidarė plokščias – tai tapo visiškai įmanoma. Tikrai galima susikrauti nemenką sumelę pagaminus menkutę programele telefonui ar dar ką nors, ką gali parduoti visame pasaulyje. Nors ir niekutį ir po centą, bet laisvai gali susikrauti sau padoru atlygį.
Kas nesate girdeję, papasakosiu apie tam tikrą būdą gauti lėšų kokiai nors idėjai įgyvendinti. Labai labai palaikau kažkieno sumastytą mintį kurybingiems žmonėms leisti vienoje vietoje skelbti savo idėjas skelbimų lentoje. Sutikite. Jei Tarantino jums pasiguostų kad turi nuostabią idėją filmui, bet šiuo metu neturi lėšų, argi neparemtumėte jo kokia niekinga 10 litų sumele. O 10 prie 10 ir dar prie 10 – štai tau ir tavo idėjos įgyvendinimas. Visi mes kartą kitą esame paaukoję kokiam maisto bankui, ar davę centą alkanam vaikui. Kodėl gi nedavus cento žmogui norinčiam atnešti gerio pasauliui.

Tokių erdvių internete yra keletas.  Vieni specializuojasi daugiau kūrybiniuose sumanymuose, kiti labdaringuose. Remiamų idėjų galite rasti visokiausių  – nuo paramos sergančiam katinui iki grandiozinio filmo finansavimo. Šie tinkapiai sudare sąlygas idėjoms pristatyti, o norintiems padaryti gerą – patogi vieta investuoti. Projekto pristatytojas gali atsilyginti už paramą savo pasirinktomis dovanomis, bet tai nėra būtina. Tuo pačiu tai ne internetinė parduotuve. Tai investicija į idėją. Dovana gali buti visai neadekvati aukojamai sumai. Kai duodame vaikui centą bulkutei neprašome jo už tai nuvalyti batų. Tai geros valios ženklas.
Dauguma šių tinklapių veikia visame pasaulyje. Bet kas, kad ir iš priešingos gaublio pusės, gali paremti jį dominantį projektą. Bet žinoma, kad žinia pasiektų visą pasaulį reikia paplušėti. Dėkinga yra gyventi didelėje šalyje – kaip kokia Amerika. Jei bent dalis šalies pamatys ir pasidalins – sėkmė garantuota. Bet mes žinome kaip sunku Lietuvai laimėti Euroviziją… Taip pat ir čia. Surinkt nemažą gerbejų būrį yra labai sunku. Tuo labiau kad neesame mes dideli turčiai kad į kairę ir į dešine aukoti. Bet… Iš vienos pusės. Dešimtis litų paaukota spirgančiam savo idėja žmogui tikrai nesuplonins piniginės, o pasitenkinimą padarius gerą tikrai atneš. Tuo labiau kad yra kitų būdų prisiedėti prie to. Tokių projektų sėkmė daugiausia priklauso nuo aktyvumo. Kuo daugiau komentarų pačiame projekto puslapyje yra parašoma, kuo daugiau žmonių pasidalina – tuo didesnė tikimybė kad projektas pasieks daugiau besidominčių ir taps relybe.

Sakysite kad kažkas čia įtartino. Nesibaiminkite tai skaidrus kažkieno verslas. Tinklapio savininkai pasiima tam tikrą procentą nuo aukojamos sumos. Bet manau jie tikrai to verti. Visgi tai daug kam padeda savo sumanymus paversti realybe.

Tai štai ir aš nutariau pabandyti. Muilo gaminimas man tai puiki savirealizacija. Čia galiu išnaudoti visus savo sugebėjimus ir daryti gerą žmonėms. Kad gaminti muilą ir juo prekiausi – būtina turėti patalpas, pritaikytas muilo gamybai. Šiam tikslui noriu surinkti lėšas ir kurti daugiau šito gėrio. Tam ir pasitelkiau vieną iš šių tinklapių. Išsirinkau palankiausią erdvę smulkiajam verslui ir su geranoriškiausių draugų komantą sukurpėme projektėlį. Čia trumpai pasakyta viskas – kas aš, kuo užsiimu, kaip tai atrodo, kuo mano darbai išskirtiniai.

Taip kad. Kviečiu visus parodyti sau ir kitiems kad lietuvis nebutinai trina rankas kai kaimyno namas dega. Paremkite kaip galite mano norą savo sugebėjimus išnaudoti pasaulio labui. Pasidalinkite šia nuoroda, parašykite projekto tinklapyje kokį komentarą ar palinkėjimą. Ir jei galite – paaukokite šiai idėjai kiek leidžia galimybės.

Pažiūrėkite, pakomentuokite ir kaip galite padėkite :

Grožis ir gėris http://igg.me/at/beautyandgood/x/2549536

 

 

Jausminga dovana

February 11th, 2013 § 1 comment § permalink


Sutikite, pvasarėjant gamtai kažkaip atgyja jausmai. Net ir viduržiemyje, bent kiek nutirpus sniegui, kažkokiu jausmingesniu patampa oras. Manau ne šiaip sau tą Valentino dieną kažkas sumastė švęsti tokiu metu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taigi visi kažkada įsimyli. Niekada nepatikėčiau kad yra žemėje žmogus nepatyręs to tyro jausmo. Taip, jis nebutinai ilgaamžis ir nebutinai tobulas. Tikra tiesa kad ta meilė apakina mus ir užvaldo. Bet taip saldu, taip tyra ir taip gera skraidyti ant sparnų plazdant širdelei.
Toks pat ir šis mano kūrinėlis. Nepaprasto švelnumo muilas su migdolų pienu, tiesiog nepadoriu kiekiu švelniausio sviestmedžio ir su labai turtingu gerosiomis savybėmis saulegražų aliejumi, kuris dar labiau sušvelnina muilą nors ir sutrumpina jo galiojimo laiką. Ir kvepia taip saldžiai ir taip švelniai afrodiziaku Yang Ylang, Pelargonija ir Levanda. Sako kad svaigus šio afrodiziako kvapas ypatingai žadina švelnumą. Tiesiog grynas švelnumas muilo gabalelyje. Jis grynai toks kaip ta tyra meilė –  kiek netobulai supjaustytas ir trumpalaikis, bet saldus saldus ir švelnus švelnus.

Švelnumo muilas

Švelnumo muilas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sakot nesamonė ta tyra meilė ir niekam jos nereikia… Ir jūs tesūs, tikrai to nebūtinai visiems reika. Ta begalinė meilė viena nevaikšto. Ją dažnai lydi liūdesys ir nusivylimas. Manau kartą kitą nudegus žmogus užsiaugina saugiklius ir nepasiduoda skrajojimui.
Bet yra kita meilės išraiška – aistra. Turbūt nei vienas nenorėtume jos atsisakyti. Kad išsaugoti aistringą meilę tikrai nebūtina visą gyvenimą skrajoti padebesiais. Aistrą reik karts nuo karto pakurstyti ir tuo mėgautis.
Aistringiausias mano muilas. Kitas afrodiziakas – Pačiulė ir ją praturtinantis Greipfrutas. Gal ir ne visiems šis derinys patinka. Bet kam jau patinka tie lieka aistringais jo gerbėjais. Pačiulę dar hipiai naudojo kaip afrozidiaką lytinio akto malonumui sustiprinti. Tai vienas iš nedaugelio kvapų muile, kuris nusiprausus kurį laiką lieka ant odos. Rrrrrrrrr… daug galiu apie šį kvapą kalbėti. Esu tikrai aistringa gerbėja ir todėl į šį muilą sudedu labai daug gėrio.

Pačiulės ir  greipfrutų muilas

Pačiulės ir greipfrutų muilas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Su šiais kūriniais visiems linkiu tikros, ilgaamžės ir būtinai aistringos meilės.

Dovanos, verslo dovanos ir muilas

January 7th, 2013 § 1 comment § permalink


Mėgti dovanas žmogui yra natūralu. Smagu jas gauti, gal net smagiau pačiam dovanoti. Bet… turbut visi bent kartą esame gavę kokį nereikalingą ar mūsų skonio netenkinantį daiktelį, kuri bent kurį laiką palaikome, o po to išmetame atsidusdami dėl bereikšmiškai dovanojusio žmogaus išleistų keletos litų. Kai kas tų dovanėlių nedrįsta lengva ranka išmesti ir įsigudrina išvežę į kokį sodą, padaryti ten beprasmybės parodą. Paskutiniu metu vis dažniau išgirstu, kad pažymint kokią progą kaltininkai paprašo dovanoti vokelius. Tikrai praktiška išeitis, apsauganti nuo beprasmio pinigų išleidimo. Tačiau vokelis, iteiktas per Kalėdas, ar kaip verslo dovanėlė, turbut pasirodytų arba nenuoširdu, arba nekorektiška, priklausomai nuo aplinkybių.

Asmeniškai aš labai mėgstu valgomas ar kaip kitaip panaudojamas dovanas. Tai nėra kažkas labai vertingo, bet minutei kitai apsalęs skrandis tikrai pasijus dėkingas. Šiuo atveju muilas – kažkas panašaus. Dovanėlė tikrai praktiška ir sunaudojama. Tik viena kitą kartą esu girdėjus atvejį, kad kažkas nesiprausia. Gavęs dovanų muilą, žmogus gauna pačias geriausias emocijas, bent kokiam mėnesiui.  Jei ir neįtiks kvapas ar pats muilas konkrečiam žmogui – bent jau kojinėms skalbti tikrai sueis. Taip kad – dovanoti muilą tikrai verta.

O kaip gi verslo dovanos? Kas tai turetu būti? Manau norime verslo partneriui padaryti gerą įspūdį ir parodyti koks malonus ir naudingas jūsų bendradarbiavimas. Todėl dovanėlė turi dvelkti prabanga, būti maloni ir pageidautinai naudinga.Tai nebutinai  turi būti labai prabangus ir didelis daiktas. Mes juk nevisada žinome kiek pasiturintis žmogus yra mūsų verslo partneris. Labai sunku nuspėti kokio brangumo dovanelė jį nudžiugintų. Maloni smulkmena, šiuo atveju, kaip tik. Ieškant tos slmulkmenos galima nesukti galvos ir nueiti į kokią specializuotą parduotuvelę. Rasite ką nors. Tik ar būsite tikri kad tas žmogus dar nėra gavęs penkių vizitinių kortelių dėklų, stalinių laikrodžių ar rašiklių. Manau ieškant isškirtines dovanėlės reik kiek daugiau fantazijos. Verslo dovanėlė turi parodyti, kad būtent jūs esate geriausias partneris. O tam tikslui reikia pamaloninti gaveją išskirtinumu. Kas gi nenori vienetinio daikto.

Nesunku atspėti kad ir čia įvelsiu muilą. Kodėl gi ne. Kas gi neapsidžiaugtų gavęs grožio ir gėrio dalelę. Rankų darbo muilą galima padaryti tikrai prabangios sudėtes. Tai nėra masinės gamybos produktas. Tokios dovanėlės niekur nerasi nusipirkti – jis išskirtinis, sukurtas būtent tam. Muilas gali būti išskirtinis ne tik sudėtimi, bet ir savo forma. Malonus kvapas iškart nuteiks geranoriškai. Jug šia dovanėle mes siekiame pamaloninti verslo partnerį ir pastiprinti draugystę. Kur jis bebus naudojamas – bent kokį mėnesį teiks svarbiam asmeniui malonias emocijas. Muilas simbolizuoja švarą – švarūs santykiai versle taip pat puikus pasiūlymas. Taigi, tikslas pasiektas.

Visa tai rašau neatsitiktinai. Porą mėnesių prieš Kalėdas viena puiki kūrybinė agentūra paprašė manęs padaryti kalėdinę dovanėlę savo verslo partneriams.

Šis nemenkas darbelis man davė tikrai daug patirties. Nors ir daug teko pavargti – viskas pavyko puikiai. Dabar drąsiai galiu tvirtinti kad sugebėčiau padaryti bet kokios formos muilą. Manau ir gavusieji tikrai džiaugiasi šia dovanėle, nes į ją, be puikių produktų, sukrauta labai daug gerų emocijų. Ne tik mano, bet ir visų dirbant su šiuo projektu sutiktų gerų žmonių. Kur besikreipiau pagalbos vykdant šią užduotį – visur sulaukiau daug nuoširdumo ir geranoriškumo. Labai dėkoju, visų pirma, BLACK SWAN BRANDS už puikią idėją ir pasitikėjimą manimi, TOP PLAST darbuotojams už labai geranorišką pagalbą ir konsultacijas liejant formas ir galiausiai GRANITO IR MARMURO CENTRUI už nuoširdžiai atseikėtą akmenukų saują fotosesijai.

Susipažinkite. Muilas visų tipų odai su aktyvuota anglimi. Švelniai žemiškai kvepiantis pačiule, kedru it kvapiosiomis kanangomis.

Muilas su aktyvuota anglimi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muilas su aktyvuota anglimi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sveikinimo tekstas

Su pirmuoju sniegu, arba Kalėdinis muilas.

December 4th, 2012 § 4 comments § permalink


Patinka man žiema. Nors ir kaip smagu vasarą lakstyti laukais, pliuškentis kokiam ežerėlyje ar jūroje – žiemos vistiek laukiu. Ypatingai tos baltosios žiemos. Tas šaltukas, tas pasakiškas baltumas rodos sustingdo visą nerimą ir sumaištį. Atrodo kad viskas kas mus neramina lieka kažkur giliai po tyru baltu sniegu. Tokia šilta ir jauki žemė patampa kai ją apkloja balta minkšta vata. Kur beeitum tik gėris ir šiluma.
Manau neatsitiktinai žmonės sugalvojo jaukiausią šeimos šventę švęsti žiemą. Taip šilta ir gera sėdėti išpuoštuose namuose, kvepiančiuose kalėdų vaišėmis.

Kalėdinis muilas. Ryškus. Šiltai kvepiantis kalėdinias prieskonias šalia eglutės. Tiems kas mėgsta linksmas jaukias Kalėdas.

Šildantis Kalėdinis muilas

Šildantis Kalėdinis muilas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pamenu nuostabius vaikystės vakarus kai su kaimynų vaikais kiekvieną vakarą dūkdavome lauke. Kaip gera būdavo iki ausų išsivoliojus sniege parbėgti namo ir nusimetus veltinukus sušilti su puodeliu čiobrelių ar liepžiedžių arbatos. Ypatingoms progoms mama turėdavo  to meto prabangiausią SPA  – pušų ekstraktą voniai. Ir pakvipdavo viskas žiemos pasaka… Po vonios mane nunešdavo į lovą ir paguldydavo į švarutėlę, švieziai iškrakmolintą patalynę.
Ir užaugus daugeliu mūsų vis dar patinka žiemos linsmybės. Koks puikus jausmas po darbo ar savaitgalį stoti ant slidžių ir į mišką. Man pačios puikiausios idėjos kyla čiuoziant kokį dešimtą kilometrą baltu mišku, kvėpuojant tyru miško oru.

Kitas kalėdinis muilas tiems, kas per metus pavargo nuo skubėjimo ir trokšta ramybės. Kvepia spygliuočių mišku ir visu žiemos gamtos gėriu.

Raminantis kalėdinis muilas

Raminantis kalėdinis muilas

Raudonas raudonas raudonas… Ir vis dar natūralus muilas!

October 29th, 2012 § 0 comments § permalink


Pamenu spalvotyros paskaitas Dailės Akademijoje. Teko nagrinėti Lietuvių tautinių kostiumų spalvas. Labai paprasta. Kiekvieno regiono tautinio kostiumo spalvos visiškai tokios pačios kaip to regiono kraštovaizdyje vyraujančios pievos. Mūsų močiūtės ir promočiūtės žinojo kaip iš tos pievos išgauti spalvą ir ja pasirėdyti.

Žmogus yra sugalvojęs begalę savo gyvenimo patobulinimų. Žmonijos progresas tikrai stulbinantis. Užuot naudojęsi tuo kas tiesiog auga patvoryje, žmonės viską kuria patys. Turbūt didžiausias žmogaus troškimas – būti savo pasaulio kūrėju. Na ir ką… Smagu, kad  tam žmogui smagu… Tik ne visada tas progresas atneša žmonijai vien tik gerą. Užuot stengęsi sveikai gyventi žmonės prikuria sau vaistų, užuot pasidžiaugę žydinčia pieva – sukuria patalpų oro gaiviklį.

Šiais laikas gali paimti kvepiantį augalą ir laboratorijoje jį išnarstyti iki paskutinės cheminės medžiagos. Turi sau sąrašėli, supili tas medžiagas į mėgintuvėlį ir taram param – turi lygiai taip pat kvepiantį jau nebe augalą, o savo kūrinį. Kažkada daug galvojau kuo gi  tai skiriasi nuo to augalėlio. Sudedamosios dalys tai kaip ir tokos pat. Bet… Tai greičiau kaip paimti mašinos detales ir suberti į krūvą. Kažin ar toli nuvažiuosi su tokiu kūriniu. Manau taip ir visokie sintetiniai spalvų ir kvapų pakaitalai. Atrodo taip pat. Bet… tai tik cheminė kažko sudėtis. Be gamtos sukurtos struktūros, be viso to gėrio, kas jame užkoduota.

Taigi. Aš už tai kad naudoti kai, ką mes jau turime, kas tiesiog auga šalia, kas yra gamtos ir visatos dalis.

Mergina, auginanti ožkytes, kurios parūpina Grožio ir Gėrio muilui pieno, labai žavisi pačiulės kvapu. Ilgai galvojau padaryti specialiai jai šio kerinčio aromato muilo. Šis kvapas buvo labai populiarus „gėlių vaikų”- hipių laikais. Jis toks žemiškas, kiek rytietiškas. Neabejotinai kerintis. Jam nėra abejingų – arba jį dievina, arba nekenčia.

Kiekvienas kvapas man asocijuojasi su kokia nors spalva. Pačiulė būtinai su kažkuo sodriu – juoda, raudona.

Labai paprasta pagaminti raudoną muilą jei naudoji kokį oksidą ar sintetinį dažą. O kaip gi su ta gamtos dalimi? Nepulsiu aš mindžioti savo įsitikinimų ir griebtis sintetikos. Mėnesiuką mano aliejai traukė iš visų galimų raudonų dalykų visą gyvybę. Tikėjau kad kažkas pavyks. Bet spalva išėjo tokia žavinga, kad net pranoko visus mano lūkesčius.

Pasigrožėkite. Pačiulės muilas, pačiulės ir apelsinų, pačiulės ir greipfrutų. Visi jie man visiškai nuostabūs.

Pačiulės muilas

Pačiulės muilas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pačiulės ir apelsinų muilas

Pačiulės ir apelsinų muilas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pačiulės greipfrutų muilas

Pačiulės greipfrutų muilas

Muilas…muilas…Dar daugiau muilo…

October 22nd, 2012 § 0 comments § permalink


Nepatikėsite, bet muilo gamyboje labai daug kūrybos. Tai  ne tik vaizdo akims, kvapo uoslei bet ir pačios sudėties kūrimas. Teisingai parinktas ingridientų santykis lemia ar muilas gerai praus, ar drėkins, ar bus kietas, ar minkštas. Visos jo savybės apskaičiuojamos. Kad ir kaip teoriškai žinosi tas visas savybes – tik išbandžius iki galo suprasi kas ten kaip. O kur dar kvapas. Jei imi kokį nors vieną eterinį aliejų – viskas aišku, juo ir kvepės.  Bet kai jau imiesi aromoterapijos ir kvapų derinimo, jei dar kokią žolelių ištrauką pasigamini tai net neįsivaizduoji koks tas kvapas bus po to kai viskas susimaišys puode.

Nemėgstu kartotis, nes kūryba tai didžiausias proceso malonumas. Bet tai ką daryti, kai koks receptas taip pasiseka, kad nebegali be tokio muilo gyventi… Tai imi ir pagamini dar kalną.

Šį kartą pasikartojo geidžiamiausias – pieno ir medaus muilas. Turbūt nuostabiausias santykis iš mano sukurtų muilo receptų ir kvapų. Jis ir gausiai putoja ir puikiai drėkima. Levandos, šalavijai, rožmedžiai, medus, ramunėlės… mmm… saldi vasaros pieva…

Ir dar vienas, be kurio  nebeįsivaizduoju vonios. Druskiukas su šaldančiu arbatmedžiu ir eukaliptu. Nuostabus kai norisi atsigaivinti. Ir ta druskinio muilo tekstūra labai man patinka. Jis nusigludina kaip koks jūros akmenukas. Vienas draugas net tokį netikėtą komplimentą surezgė šiam muilui – nepeša kojų plaukų kai muiluojiesi. Labai juokinga, bet kad ir toks privalumas – tai tikrai privalumas.

O fotografijoje man juodai-baltas periodas. Pasigrožėkite muilo bangelėmis.

Pieno medaus muilas

Pieno medaus muilas

Druskos muilas

Druskos muilas